Хвости (гнучкі ендоскопи)
Основна структура гнучкого ендоскопа
Досягнення в галузі гнучкої ендоскопії дали змогу швидко вивести цю технологію на новий рівень складності. Складні ендоскопи та аксесуари розширили можливості проведення хірургічних операцій і лікування менш інвазивним способом.
Гнучкий ендоскоп подібний до швейцарського армійського ножа, який блискуче сконструйований у компактний пристрій, що містить канал для відсмоктування, світловоди і напрямні зображення, іригаційні канали та канали для біопсії, через які можна пропускати інструменти.
Чотири основні структури гнучкого ендоскопа
- Орган управління
- Ввідна трубка
- Згинальна частина/дистальний наконечник
- Конектор світловода
Також у гнучкому ендоскопі є три системи, які можуть переходити з однієї області компонентів в іншу. Ці системи включають:
- Механічна система (тобто система ангуляції, яка дає змогу повертати дистальний наконечник у різних напрямках, щоб оптимально візуалізувати цільову ділянку);
- Водопровідна система (тобто вода може бути підведена до цільової ділянки для зрошення, а відсмоктування може бути активоване для видалення надлишкової рідини, повітря або хірургічного диму);
- Система освітлення (тобто передає зображення назад в окуляр або на монітор, щоб можна було проводити діагностичні та/або терапевтичні процедури або здійснювати лікування).
Жорсткі ендоскопи VS гнучкі ендоскопи
Жорсткі ендоскопи - найстаріше ендоскопічне обладнання, що продається на ринку. Вони використовуються в більшості хірургічних ендоскопічних застосувань і дають змогу ендоскопістам візуалізувати поверхню органів, їхні судини або патологічні зміни без великих розрізів тіла та забезпечують огляд навіть чіткіший, ніж неозброєним оком. Основними критеріями проєктування є кут огляду, глибина різкості, збільшення, яскравість зображення, якість зображення, спотворення та розмір зображення, які мають бути відповідним чином збалансовані.
Жорсткі ендоскопи широко використовуються в мінімально інвазивних хірургічних процедурах, таких як риноскопія (ніс), цистоскопія (сечовий міхур) і лапароскопія (черевна порожнина). Жорсткі ендоскопи виготовляються з металевих трубок, що містять лінзи і світловий канал(и), і доступні у великому діапазоні зовнішніх діаметрів, від 1 до 12 мм.
Як правило, жорсткі ендоскопи мають низку оптичних скляних скляних стрижневих лінз високої роздільної здатності. Ендоскопи можуть бути спрямовані вперед (0 градусів) або під кутом (10-120 градусів), щоб забезпечити візуалізацію поза віссю телескопа і збільшити FOV шляхом повороту приладу. Оптична якість зображень, що генеруються лінзами жорстких ендоскопів, як і раніше, перевершує якість волоконно-оптичних або цифрових зображень, створюваних гнучкими ендоскопами.