Корзина
1 отзыв
+38 (096) 059 33 33
+38 (050) 059 33 33
+38 (0512) 71 00 85
Інтернет-магазин медтехніки "MedService"
Корзина

Для чого і як обслуговувати лапароскопічні троакари

Для чого і як обслуговувати лапароскопічні троакари

Роздивимось ще одну причину запотівання лапароскопу у цій статті та не тільки.

Вступ

     В цьому короткому матеріалі ми спробуємо розкрити, як і для чого проводити профілактику лапароскопічних троакарів та трохи розкриємо тему типів та відмінностей троакарів. Почнемо з останнього.

     Лапароскопічні троакари ділять перш за все за типом клапану. Найрозповсюджені троакари з магнітним, силіконовим та механічним (плунжерним) клапаном. Також лапароскопічні троакари можна поділяти за типом стилету (травматичний або малотравматичний) та за наявністю фіксатора на канюлі. Але, що стосується поточного обслуговування, то важливим моментом є саме тип клапану.

Проблематика

     Багато операційних бригад, особливо це стосується тих, що тільки починають працювати через лапароскопічний доступ, забувають про поточне обслуговування троакарів. Ви не повірите, але від цього дуже запотіває лапароскоп та значно падає ефективність роботи усієї бригади, та час проведення операції, відповідно,  зростає. Давайте розбиратися.

     По-перше, від чого потіє оптика (лапароскоп)? Через різницю температур між торцевою лінзою оптики та оточуючим її середовищем (черевна порожнина). Зазвичай така різниця виникає через сильні потоки газу у черевній порожнині, що виникають через негерметичність клапану чи ковпачка троакару. Тобто, якщо троакар травить, то це погано не тільки з точки зору посиленої роботи інсуфлятору, але і з точки зору запотівання оптики.

Вирішення

     Для того, щоб контролювати цю проблему, необхідно вчасно проводити обслуговування усіх троакарів, адже нестабільна робота навіть одного порту може призводити до значних проблем. Робити це дуже легко. Необхідно лише замінювати не рідше 1 разу на місяць усі ковпачки (ціни тут), та якщо у вас троакар з силіконовим клапаном, замінювати його також (ціни тут) не рідше 1 разу на 3 місяці. Це робиться за лічені секунди, але результат який ви отримаєте заощадить вам купу часу та нервів.

 
Другие статьи